textil

Kvalitní kuchyňský textil pozvedne stolování na jinou úroveň. Zaměřte se hlavně na materiál

Správně vybavená kuchyň se rozhodně neobejde bez kvalitního kuchyňského textilu. Ten je potřeba pečlivě vybírat nejen do domácnosti, ale také pokud si zařizujete kuchyňské prostory třeba pro restauraci, pohostinství nebo penzion. Nejen že je potřeba mít všechny možné kousky od zástěry, přes chňapky až třeba po běhouny, ale je třeba myslet také na to, abyste vybrali kvalitní zboží z vhodného materiálu a uměli o něj pečovat.

Utěrky jsou zásadní

Pokud něco potřebujete skutečně denně, jsou to právě utěrky. Ty by měly být ideálně lněné, bavlněné nebo s bambusovým vláknem, protože tyto materiály ideálně sají vodu. Navíc utěrky zdaleka neslouží jen k osušení nádobí, ale můžete jimi také přikrýt pečivo nebo je použít jako podložku pod horký hrnec.

Podobně často jako utěrky budete potřebovat chňapky, které skutečně dovedou vzdorovat teplu a ochrání vás před popáleninami. Proto se ujistěte, že mají potřebnou tepelnou ochranu, a nebojte se do nich investovat.

I na vzhledu záleží

Kuchyně by samozřejmě měla také lahodit oku. Jen tak nám tam bude příjemně a bude se nám tam hezky vařit i stolovat. Chybět samozřejmě nesmí kvalitní ubrusy, ale parádu udělá i hezké prostírání, které se hodí zejména na zvláštní příležitosti. Opět volte materiál, který se snadno pere, a skvrny od jídla tedy nebudou tak dramatický problém.

Stůl dovedou hezky ozdobit také běhouny. Ty jsou sice již méně časté, ale pro slavností příležitosti se perfektně hodí a dovedou pozvednout stolování na lepší úroveň.

Pohodlné sezení

Myslete i na to, aby se všem stolovníkům pohodlně sedělo. K tomu slouží zejména sedáky, které i z té nejtvrdší židle udělají velmi komfortní posezení. V nabídce najdete různé velikosti, barvy i tvary, takže jistě najdete i takové, které přesně budou pasovat na vaše kuchyňské židle. Veškerý kuchyňský textil nezapomeňte často prát, protože jde o velmi exponované vybavení domácnosti.

Zdroj obrázku: Pixabay

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *