Konsolidace půjček bez registru

Konsolidování, neboli sloučení půjček bez registru nabízí možnost těm klientům, kteří se prostřednictvím předchozích půjček dostali do problémů a nezvládají půjčky včas a řádně splácet, přičemž věřitelé s přísnějšími podmínkami by jejich žádosti nevyhověli. Tento poněkud benevolentnější přístup je ovšem vykoupen, stejně jako u půjček bez doložení příjmu, vyšší úrokovou sazbou nebo jinými způsoby, které navýší dlužnou částku.

Komu je tento způsob určen?

Všem klientům s libovolným počtem půjček a také těm, kteří si potřebují nastavit způsob splátek podle svého uvážení a potřeb. Zároveň je přijatelným řešením i pro ty klienty, kteří už mají problém se splácením svých dluhů u bankovních institucí a tím by jim hrozila exekuce, v některém případě exekuce prodejem movitých a nemovitých věcí. Právě libovolný počet půjček je charakteristickým znakem tohoto způsobu konsolidace půjček. Každý takový klient představuje pro nebankovního věřitele vyšší riziko, proto je úrok podstatně vyšší, než nabízí banky. Tím se také zvyšuje cílová částka a ta se tím může vyšplhat až do částek sahajících do milionů korun. To samé se může týkat i doby splácení. Proces konsolidace je jinak téměř totožný s tím, jak ji provádějí bankovní subjekty.

Jak konsolidaci využít?

Nebankovních subjektů je na trhu mnoho, tudíž i možnosti jsou velmi široké a záleží na tom, na jakou nabídku klient kývne. Konsolidují se závazky nebankovních i bankovních institucí, spotřebitelské úvěry, hypotéky, kontokorenty a závazky plynoucí z kreditních karet. Některé společnosti nabízí i konsolidaci leasingů. Pro výběr je možno využít internetové srovnávače, kde klient zadá parametry a během pár vteřin získá konkrétnější nabídky. Výběr je velký, proto je nabízeno i mnoho výhod, které klient může získat, pokud si vybere nabídku té oné firmy.  I samotný proces lze provést online a vzhledem k absenci nutnosti dokládání příjmu je to záležitost chvilky. Poté klienta navštíví obchodní zástupce kvůli podepsání smluv a proces je dokončen.

Comments are closed.