Kancelářský nábytek

Komfort v kanceláři či pracovně vám zajistí výběr kvalitního nábytku

Určitě jste se již setkali s tím, že jste si koupili nábytek, který nakonec nesplňoval vaše představy. Abyste se tomu tentokrát vyhnuli, je dobré si nákup pořádně promyslet. Je důležité ujasnit si, jaké máme na nábytek požadavky a co od něj zkrátka očekáváme. Pojďme se nyní společně podívat na typické vybavení pracovny či kanceláře.

Kancelářský nábytek
Kancelářský nábytek

Základem zdravé páteře je dobré kancelářské křeslo

Pokud jde o pracovnu, z pohledu nábytku je zde naprostým základem nejen pracovní stůl, ale především kancelářská židle či křeslo. V případě židlí a křesel do pracovny, či chcete-li kanceláře, je samozřejmě potřeba vnímat výrazně otázku ergonomie. Až už totiž budete mít bolavá záda, potom už bude tak trochu pozdě. Komfortní kancelářská křesla by měla mít veškeré ergonomické vlastnosti, jako jsou speciálně tvarovaná opěradla a nastavitelné područky. Toto je naprostý základ, který zabrání tomu, abychom se na křesle hrbili. Dále by takové křeslo mělo mít:

  • Stabilní konstrukci
  • Nízkou hmotnost

Pochopitelně volitelně mohou být křesla opatřena kolečky. Každopádně je však nutné, abyste měli na křesle správný posed. Chodidla by měla být umístěna na zemi a sedák v takové výšce, aby stehna byla vodorovně nebo mírně se svažovala směrem k podlaze. Také je důležité, aby takové křeslo nepodporovalo naši tendenci po určité době sezení upustit od ideálního posedu. Křeslo zkrátka musí být komfortní v poloze, kdy v něm sedíte správně.

Nepodceňujte úlohu konferenčního stolku

Součástí vaší kanceláře může být typicky také konferenční stolek. Ten jistě máte třeba také doma v obýváku. Jeho úloha je do značné míry dekorativní, a tak si řada lidí myslí, že není důležitý. Moderní konferenční stolky ale mohou posloužit třeba při pití kávy, můžete si u něj sednout s klientem a probrat s ním vaše návrhy, dokumenty, smlouvy, či cokoliv co potřebujete projednat. Navíc vnáší do formálního prostoru uvolněnou atmosféru.