Jak zpříjemnit prostředí vašeho podniku v horkých dnech? Vsaďte na vodní mlhu! Klienti vám poděkují

Vlastníte-li ubytovací zařízení, restauraci, sportovní centrum, či jakýkoliv jiný podnik, kde je v létě nesnesitelné horko, a vaši klienti kvůli tomu dávají raději přednost jiným aktivitám? Je na čase se zamyslet, jak se s tímto problémem efektivně vypořádat. Elegantním řešením mohou být moderní ventilátory s vodní mlhou, jež prostředí příjemně osvěží a zvlhčí. Pojďte se s touto inovativní technologií seznámit blíže.

Hlavní rozdíl mezi vodním mlžičem a klasickým větrákem

Jak už název napovídá, ventilátor s vodní mlhou je zařízení, které pracuje na bázi rozprašování miniaturních částic vody. Tímto způsobem dokáže vzduch ve venkovním i vnitřním prostředí osvěžit a ochladit na snesitelnou teplotu. Od klasických ventilátorů se tedy liší především tím, že nevíří pouze vzduch, ale pomocí speciálních trysek distribuuje do okolí také chladivé vodní kapičky.

Kde lze vodní mlhu využít

Ochlazování prostředí za pomoci mlžičů je běžné jak v soukromém, tak v komerčním sektoru. Perfektně se hodí například do průmyslových podniků, kde působením některých přístrojů, jež se při práci zahřívají, dochází k růstu teplot. S velkou oblibou se tato technologie setkává u provozovatelů restauračních zařízení. Vhodným umístěním do správné výšky na zahrádku restaurace dokáže produkovaná mlha zpříjemnit pobyt zákazníkům natolik, že se jim z podniku nebude chtít odcházet.

Na jakém principu fungují?

Provedení těchto mlžičů je velice důvtipné, neboť některé disponují vlastní vodní nádržkou a jiné se dají napojit přímo na vodovodní kohoutek. V prvním případě dochází za pomoci malého čerpadla k nasátí vody do trysek a následnému rozprášení pomocí ventilátoru. Čerpadlo ve ventilátoru zajistí dostatečný tlak a mikronové kapičky se stihnou odpařit a tím vytvoří chladivý efekt. Zároveň hosté restauračních zařízení či lidé sedící pod mlhou nebudou díky tlaku z čerpadla mokří. Druhá varianta spočívá v distribuci přímo z vodovodního řádu, u kterého je však nutné počítat s omezeným tlakem. Rozprášená voda se nedokáže dostatečně odpařit a vše v okolí instalované mlhy je mokré.

Na trhu jsou v současné době k dostání 3 typy ventilátorů:

  1. Mobilní ventilátory s funkcí vodní mlhy
  2. Stacionární mlžiče
  3. Vysokotlaká zařízení určená pro průmyslové podniky

Co se způsobu instalace týká, nabízí se varianta stacionární, kdy se ventilátor jen postaví na vybrané místo na zem. Dále pak existují také systémy závěsné, jež je možné připevnit například na stříšku či stěnu.

Nejdůležitější výhody

Jak bylo výše popsáno, tento typ ventilátorů funguje na principu vysokotlaké vodní mlhy. Díky působení tohoto tlaku nedochází během cirkulace vzduchu a rozprašování vody ke smáčení povrchů. Není se tak potřeba bát, že by vaši zákazníci odcházeli z restaurace či jiného zařízení úplně mokří, nebo že by se kvůli vodní mlze na omítce vytvářely nevzhledné skvrny. Kromě ochlazení místnosti a cirkulace vzduchu, k nimž během procesu dochází, je velikou výhodou těchto přístrojů jejich schopnost zvýšit vzdušnou vlhkost, což je zejména v některých podnicích obzvláště žádoucí.

Zdroj náhledových obrázků: Shutterstock

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *