Brigáda: Proč je dobré si najít přivýdělek ke studiu i k práci na plný úvazek?

Brigádu k práci na plný úvazek nebo ke studiu dnes má stále více lidí. Někdo má dokonce i několik různých prací – a nemusí to být jen z finančních důvodů. Proč je tedy vhodné si najít brigádu?

Vybírejte pečlivě a podle toho, co vás baví

Je nesmysl najít si brigádu, která z vás bude vysávat poslední zbytky energie. Je také velký rozdíl v tom, zda si hledáte brigádu jen ke studiu, nebo chcete jít na brigádu, protože jste doma na mateřské dovolené s dítětem nebo ji mít ještě navíc ke svému hlavnímu zaměstnání.

Nabídka nejrůznějších brigád je dneska obrovská, populární jsou ty brigády, které se dají vykonávat dokonce v pohodlí domova, což je velmi výhodné a určitě i časově méně náročné. Ne každému to ale bude vyhovovat. Jestliže ale přijdete odpoledne domů z práce a chcete si ještě přivydělat, uvítáte, když budete moci pracovat doma z gauče.

Brigáda vám pomůže v mnoha směrech

Mít brigádu je výhodou, a to v mnoha ohledech. Samozřejmě jsou to peníze do rodinného rozpočtu navíc, takže vám pomůže s placením složenek, ale můžete si díky ní našetřit i na něco, co chcete nebo potřebujete, ale normálně byste si na to neušetřili. Ale jen o penězích to není. Získáte spoustu nových zkušeností a samozřejmě si pak brigádu můžete přidat i do svého životopisu. Někdo díky práci v jiném oboru také chce poznat něco nového, potkat nové lidi a zabavit se.

Kdy brigádu hledat?

Nejlépe se brigády shánějí na sezónu, v létě najdete mnoho možností, které mohou být jen časově omezené, a uplatnit se můžete v různých oborech. Oblíbené jsou brigády v pohostinství, ale třeba i ve skladech nebo na polích. Nejen léto je ale rájem pro všechny brigádníky, ruce navíc se v mnohých odvětvích hodí po celý rok. Pokud máte zájem o něco konkrétního, začněte si zjišťovat, jaké nabídky v okolí aktuálně jsou, obvolávejte je a posílejte životopisy.

Díky brigádě můžete mít nejen více finančních prostředků, ale získáte mnohem více.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *