Jak vybrat oddlužovací společnost?

Oddlužení je dnes jedinou zákonnou cestou, jak se zbavit dluhů. Samozřejmě celý proces je poměrně složitý a tak je třeba využít služeb profesionála. Ideální je vybrat oddlužovací společnost. Důležité je však zaměřit se na to, aby byla opravdu kvalitní. Pojďme se podívat na několik tipů, jak na to.

Důležité jsou reference

V tomto směru se můžete prát vašich přátel a známých, stejně jako se můžete ptát třeba ve vašem zaměstnání, popřípadě i online. Všude tam můžete najít ceněné reference na danou společnost, kterou jste si vybrali. Velmi dobré jsou ale i různé testy a nezávislá hodnocení, která vám také pomohou v tom, abyste nešlápli vedle a nevybrali podvodníka.

Důležitá je také cena

Zde mějte na paměti, že řada oddlužovacích společností si nechá za své služby také zaplatit. V tomto směru je dobré hledět na to, aby se platba uskutečnila až ve chvíli, kdy je vám oddlužení skutečně schváleno. Jsou totiž společnosti, které si nechávají zaplatit předem, bez ohledu na výsledek. V takovém případě nejenom že oddlužení nedotáhnou do výsledného konce, ale zároveň vás také oberou o další finance. Klasikou je v tomto směru kombinace paušální částky a také procenta z celkové dlužné částky. Samozřejmě čím je platba menší, tím lépe.

U koho lze žádat o pomoc?

Ačkoliv mluvíme o oddlužovacích společnostech, nejsou jedinou možností, které se v daném směru nabízejí. Pokud totiž budeme konkrétní, tak to jsou:

  • Klasické oddlužovací společnosti
  • Advokáti zabývající se oddlužením
  • Placené dluhové porady
  • Bezplatné dluhové poradny

Samozřejmě zde je třeba mít na paměti, že první tři možnosti mohou vykonat celý proces za vás, zatímco v bezplatných poradnách obdržíte často pouze rady a postupy, ale vše ostatní je už ve vašich rukách. I to je samozřejmě důležité kritérium samotného výběru. Ne každý totiž i přes konkrétní rady zvládne náročnou žádost sepsat fakticky správně, se všemi náležitostmi.