Australská hypotéka – recenze a zkušenosti

Ačkoliv na první pohled se může zdát, že Australská hypotéka je produktem podobným té americké, není tomu tak. V tomto směru je totiž Australská hypotéka obchodním názvem, se kterým přišla Hypoteční banka. Tedy specialista na úvěry právě v naší zemi. Princip dané hypotéky je poměrně jasný a funguje tak, že čím více si budete chtít půjčit, tím nižší úrok bude aplikován. To samozřejmě láká případné žadatele k tomu, aby si braly větší hypotéky, jelikož v konečném důsledku se mohou vyplatit více, než ty menší.

Jaké jsou podmínky?

Stejně jako celá řada různých akcí, i Australská hypotéka má své jasně dané podmínky. V tomto směru je hlavní podmínkou minimální částka, a to 1 milion korun. Dále je třeba splnit podmínku, která se týká samotné fixace. V tomto ohledu je možné využít fixaci na 3 roky, 5 let, ale stejně tak i na 7 let.

Dále už jsou podmínky samozřejmě klasické, jelikož je třeba doložit informace o vašem příjmu, stejně jako je ověřena vaše bonita, a také je nutné ručit danou nemovitostí, na kterou chcete finance čerpat. V daném směru tedy Australská hypotéka nemá žádné další specifické podmínky, než ty klasické, jaké Hypoteční banka nabízí standardně.

O kolik si lze požádat?

Pokud se podíváme na konkrétní popis produktu, tak jak jsme již nastínili, minimální částka je 1 000 000 korun českých. Maximum v tomto směru není, jelikož vše se odvíjí od hodnoty dané nemovitosti. Co je ale pevně dané, to je délka splácení, která se pohybuje v rozmezí od tří let, až po celých 40 let. Každý klient a tedy žadatel má možnost zvolit si požadovanou lhůtu splatnosti hypotéky. Volit si ale může i fixaci. Samozřejmě délka fixace se primárně odvíjí také o tom, jak dlouho budeme hypotéku splácet. Kromě těch, které se vztahují k podmínkám Australské hypotéky lze zvolit také délku:

  • 1 rok
  • 10 let
  • 15 let
  • 20 let
  • 25 let
  • 30 let