Ikonky

Jak od základu vytvořit web

Tvorba webu může být zásadním krokem v posunu vašeho podnikání. Pokud chcete vytvořit web od nuly, musíte si nejdříve ujasnit, jaký bude jeho účel. Chcete zveřejnit své portfolio a psát blog, nebo plánujete, že vytvoříte e-shop pro svou firmu? Jaký typ obsahu budete chtít sdílet? Chcete zveřejňovat články, fotografie, videa? To vše si musíte ujasnit, než se do tvorby webových stránek pustíte.

Program pro tvorbu webu

Pokud ovládáte javascript a disponujete znalostmi z oblasti programování, můžete začít na zelené louce pomocí editoru a jazyku HTML či CSS. Tato možnost ovšem zahrnuje spoustu času, který budete muset věnovat tvorbě. Jistě, můžete si zaplatit programátora, který to vše udělá za vás, ale „utopíte“ v tom spoustu peněz. Přesto je pro mnohé tvorba webu na míru atraktivní možností. Další eventualitou je tvorba webu ve WordPressu, Wixu nebo pomocí jiného nástroje pro tvorbu webu.

Vizuální stránka

Webová grafika je bezpochyby velice důležitá. Než si vyberete webovou šablonu, bylo by vhodné prozkoumat konkurenční weby, jelikož vás mohou inspirovat při tvorbě toho vašeho. Získáte tak přehled, jaké fonty a barvy jsou nejpoužívanější, jaké trendy právě letí. Rozhodně tím nemáme na mysli, že byste měli nějakou grafiku kopírovat, prostě se jen porozhlédněte, stejně jako to dělají jiní.

Vyberte si poskytovatele služeb

Výběr správného poskytovatele webhostingu je velmi důležitý, jelikož bude schraňovat všechny soubory, z nichž váš web sestává. Správný webhosting by měl být rychlý a bezpečný. Ovlivňuje váš výkon a také umístění ve vyhledávačích. Měl by odolat případným hrozbám a případě zálohovat vaše data, aby se neztratily za nepředvídatelných okolností. Různí poskytovatelé webhostingových služeb také dodávají různou úroveň zákaznické podpory.

Vymyslete název

Pro každého vlastníka webu je důležité, aby jeho webové stránky a název jeho domény měly dobrou pověst a byly snadno dohledatelné. Vyberte název, který bude odpovídat povaze vašich stránek. Když bude obsahovat klíčová slova, bude také více na očích.

Stavba webu

Nyní tedy můžete začít se samotnou stavbou webu. Máte možnost si vybrat z existujících šablon tu, která vám sedí nejvíce. Vyplňte obsah a nezapomeňte přidat kontaktní formulář. Pokud máte sociální sítě, je určitě vhodné přidat na stránky ikonky s odkazy. Vytváření texu je stejně jako všechno předchozí na vaší kreativitě. Každý web potřebuje uvítací stránku, dejte si na ní záležet, protože je to to první, co návštěvník uvidí. V navigačním menu pak nezapomeňte na stránku, ve které popíšete sebe a svoje přednosti. Pokud nabízíte služby, tak přijdete i stránku, ve které je rozvedete a uvedete i ceny. V případě blogu byste měli napsat zatím alespoň úvodní článek, ať není stránka prázdná.

Než se rozhodnete stránku zveřejnit, pořádně zkontrolujte obsah. Nejlépe uděláte, když o kontrolu požádáte i někoho dalšího. Autorská slepota je nešvar. Přestože se může zdát, že je tento proces tvorby webu poněkud zdlouhavý, s tím správným zápalem a nástrojem vám to půjde jako po másle.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *