Jak financovat bydlení? Úvěr ze stavebního spoření je stále velkým hitem!

Když se mluví o financování bydlení, většina lidí zmíní hypotéku. Nutno říci, že úroky stále stoupají a její získání je stále komplikovanější. I proto lidé začínají hledat alternativy. Ty existují poměrně dlouhou dobu. Jednou z takových je i úvěr ze stavebního spoření. Čím je tato půjčka charakteristická a jaké má výhody? Na výčet těch hlavních se podíváme společně.

Ideální volba na financování bydlení

Je jedno, zda plánujete nemovitost kupovat, zda ji chcete stavět, nebo třeba rekonstruovat. Podobně jako u hypotéky, i u tohoto druhu úvěru je možné financování bydlení různými způsoby. Může se stát ideální cestou, jak se konečně postavit na vlastní nohy a bydlet ve vlastní nemovitosti.

Částky jsou vysoké

Rozhodně se není nutné držet při zemi. Uvedli jsme, že tento typ úvěru je možné použít na financování vlastního bydlení. To logicky znamená dostupnost vysokých částek. K dispozici je vysoká půjčka na byt, ke které lze přidat naspořené peníze a poté si splnit svůj sen. Už během spoření je možno mít určitou představu o podobě následného úvěru, díky čemuž je možné snadněji plánovat svou budoucnost.

Úroky jsou příznivé

Bát se není nutné ani úrokových sazeb. Ty jsou příznivé a kromě bonity je ovlivňuje také výše úvěru, či jeho splatnost. Pro porovnání jednotlivých nabídek, i pro vytvoření individuálního finančního plánu přijde vhod finanční poradce. Ten s klienty probere jejich budoucí cíle a nastaví stavební spoření tak, aby bylo možné v budoucnu čerpat nejenom vysokou naspořenou sumu, ale i požadovanou výši úvěru.

Ručitel není nutný

Co je standardem u hypoték? Nutnost mít našetřeno, nutnost zastavit nemovitost a často i nutnost žádat v páru. Oproti tomu tento produkt je úvěr bez ručitele. To se pozitivně podepisuje především na celkové jednoduchosti získání a tedy výsledné dostupnosti pro širokou škálu žadatelů, kteří chtějí řešit své bytové potřeby.