Jak darovat peníze na Vánoce: Zapomeňte na obálku a zkuste to originálně!

Asi každý rád dostane od blízkého darem peníze. I když někteří považují tento dárek za neosobní a bez nápadu, nakonec jde o skvělý nápad, zejména v případě, že nemůžeme přijít na žádný konkrétní dárek. Penězi navíc nikdo nic pokazit nemůže a obdarovaný si za ně pak může koupit cokoliv, co chce. Je to mnohem lepší než koupit dárek, který skončí ještě v původním obalu někde ve skříni.

Darujete peníze na Vánoce v obálce? Zkuste to letos trošku jinak, obdarovaného tak můžete potěšit rovnou dvakrát, a ještě prokážete svou kreativitu. Rozhodně pak nepůjde o úplně odbytý dárek.

Peníze na vánočním stromečku

Peníze se rozhodně nedávají jen na Vánoce, ale jsou dost často i narozeninovým dárkem. Pokud se ale chystáte někomu milovanému dát peníze právě darem na Vánoce, pojměte to hodně originálně a z ruliček bankovek vytvořte vánoční ozdoby. Srolované bankovky lze ozdobit například mašličkami nebo je můžete rovnou přivázat k ozdůbkám na vánočním stromečku. Takto netradičně darované peníze si obdarovaný bude muset sám na stromečku najít a odvázat. Jistě se u toho také pobavíte. Pokud máte stromeček hodně velký, bankovky snadno schováte, takto můžete peníze darovat i větším dětem.

Z bankovek můžete pak malý vánoční stromeček i vytvořit. Stačí mít tři bankovky, samozřejmě libovolné hodnoty, a ty srolovat. Srolované bankovky pak opatrně svažte a jemně izolepou přilepte na papír nebo karton ve třech řadách nerovnoměrně. Nahoru, tedy na špičku stromečku pak přimalujte nebo přilepte hvězdu a dolů namalujte kmen.

Láhev trošku jinak

Láhev dobrého alkoholu, vína nebo likéru můžete také darovat, ale pokud máte doma láhev prázdnou, můžete ji využít i jako schránku na peníze. Srolované peníze přivažte na delší provázek a vložte do lahve. Uzavřete uzávěrem, na který ještě navažte mašli. Láhev pak už jen stačí uložit do dárkové taštičky. Nezapomeňte však peníze navázat na provázet, jinak by šly dost špatně z láhve vyndat.

Rámeček, který neskončí na stěně

Koupit můžete i obyčejný rámeček na fotografie a do něj bankovky vložit. K tomu lze přidat i vtipný vzkaz. Takový rámeček asi na stěně pověšený určitě neskončí.

Jak darovat mince

I mince jsou peníze, takže pokud chcete darovat několik mincí, zkuste to také originálně. Poslouží vám k tomu bonboniéra. Kupte bonboniéru, kterou rozbalte a klidně ujezte několik pralinek. Do prázdných míst pak vložte mince. Ty je ale vhodné do bonboniéry přilepit, aby při rozbalování dárku nevypadly. Obdarovaný bude jistě chvíli nevědomky koukat, proč darem dostává již rozbalenou bonboniéru, ale po jejím otevření, bude mít radost.

Nemusíte darovat jen peníze

Skvělou volbou pro ty, kteří nevědí, čím své blízké potěšit, jsou kromě peněz i dárkové poukazy. Stejně jako peníze, pak můžete tyto poukazy vtipně a originálně darovat. Koneckonců právě dárkové poukazy jsou stále oblíbenější, můžete darovat jakýkoliv poukaz, třeba ten na nákup potravin v oblíbeném nákupním řetězci, poukazy na nákup v drogerii nebo třeba poukaz do knihkupectví. To je ale jen malý výčet, protože dárkové poukázky dnes už nabízí téměř každý obchod.

Každý takový poukaz je vždy nabitý konkrétní částkou, ale pozor, musí se vždy stihnout využít do určitého data, který je na poukázce vždy uveden. Poukazy je možné pořídit v různých hodnotách, obvykle je to od pětistovky až do několika tisíc korun.

V dnešní době není nikdo, kdo by darované peníze či poukázku nevyužil. A s jistotou lze říci, že takovými dárky nikdy nikoho nezklamete.

Zdroj foto: www.freepik.com

One comment

  1. Můžete peníze taky namotat do toaleťáku, ale dost špatně se to motá zpátky 🙂

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *