Investice: Do čeho se vyplatí investovat, kdy inflace raketově stoupá?

Inflace roste, a tak řada lidí řeší, jak naložit s naspořenými penězi. Chtěli byste také do něčeho investovat? Myslíte na budoucnost, ale nevíte, co se vám momentálně nejvíce vyplatí? Zatímco v jiných letech se doporučovalo investovat do cenných kovů, kryptoměn nebo akcií, dnes už je lepší vložit peníze jinam. Kam tedy?

Pokud nemáte zkušenosti, sázejte na jistotu

Zkušenější investoři se mohou pustit do investic vyššího kalibru. Akcie nebo dluhopisy se nabízejí, ale pokud se v tomto odvětví příliš neorientujete a chcete mít jistotu, je lepší peníze vložit chytře do spoření. Pokud si budete spořit, může se vám to vyplatit, navíc úspory před inflací momentálně ochráníte. I mladí lidé by tak měli v této době myslet na důchodové spoření, které se vám výhledově může vyplatit. Stejně tak je rozumné peníze vložit na stavební spoření.

Důchodové spoření je ale na dlouhá léta, v podstatě si na něj jen ukládáte peníze na později, což se mnoha lidem úplně nezamlouvá. Na druhou stranu tak získáte jistotu, že i když nedosáhnete na odpovídající výši důchodu ve stáří, budete mít z čeho peníze čerpat. To stavební spoření je omezené délkou, pak je možné peníze vybrat. Navíc u něj dostanete i státní podporu každý rok, takže se vám vklad navýší o procenta garantované společností, u nichž spoříte, a navíc i o státní podporu.

Méně obvyklá investice, ale možná ta nejlepší

Když je řeč o investicích, asi málokoho napadne, že lze také investovat do sebe. Pokud chcete peníze využít chytře, můžete začít investovat do svého rozvoje a vzdělávání. To se vám v budoucnu jistě může zúročit. Čím lepší vzdělání, tím lepší možnost prosazení se na trhu práce. Můžete tak zkusit zainvestovat do nějakého kurzu nebo do svého podnikání.

Nemusíte investovat peníze, která chcete chránit jen do zlata, akcií nebo dluhopisů. Možností je totiž dnes celá řada.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *