Hypotéka UniCredit Bank – převratná hypotéka

Pokud budeme hledat úvěrový produkt, který je v posledních letech skutečně tím nejvíce využívaným, je třeba říci, že je to zcela určitě hypotéka. Ta nám může pomoci při rekonstrukci, stavbě, stejně jako při koupi vlastního domu nebo bytu. Dnes ji nabízejí hlavně banky. Jednou z poměrně unikátních možností je i Hypotéka UniCredit Bank, která nese zajímavý název. Je to Převratná hypotéka. Podívejme se společně, v čem je jiná.

Čím je Převratná hypotéka zajímavá?

Unikátnost daného hypotečního úvěru je dána především tím, že Převratná hypotéka UniCredit Bank není spojena s pevnou úrokovou sazbou. Ta je naopak variabilní. Její výše se odvíjí především od aktuální situace na trhu peněz. Pokud je vývoj pozitivní, znamená to samozřejmě jistoty spojené s tím, že konkrétní úroková sazba bude nižší, než v případě fixní varianty. Důležité je v daném směru pouze odhadnout, jakým směrem se bude situace na trhu peněz vyvíjet a jak to může právě naši hypotéku ovlivnit.

Zde však UniCredit Bank dokáže vyjít klientům vstříc. Pokud by situace na trhu znamenala výraznější zvýšení úrokových sazeb, má k dispozici možnost kdykoliv přejít na úrokovou sazbu fixní, čím je Převratná hypotéka převedena do klasické podoby. Jak je tedy patrné, na dané možnosti lze výhradně jenom vydělat.

Možnost kombinace s většinou nabízených produktů

Důležité je také specifikovat, v jakém případě může být Převratná hypotéka UniCredit Bank využitelná. Zde je dobré říci, že se nejedná přímo o úvěrový produkt jako takový, ale spíše i postup spojený s aplikací samotných úrokových sazeb. Díky tomu můžeme této možnosti využívat třeba u:

  • Klasické hypotéky – na koupi či rekonstrukci i výstavbu
  • Hypotéky Twin
  • Neúčelové hypotéky

Samozřejmostí je možnost využití daného produktu také v případě, kdy kupujeme nemovitost na rekreaci, stejně jako v případě, kdy se rozhodneme pro refinancování hypotéky. I to nás může potěšit právě svou variabilní úrokovou sazbou.