Hypotéka od mBank – mHypotéka light – recenze a zkušenosti

Banky jsou dnes nejlepší možností, pokud plánujeme hypotéku. Jednou z dobrých variant na trhu je také mBank. Dnes už poměrně stabilní a známá banka. Jedním z nabízených produktů, který si v rámci recenze představíme, je mHypotéka light.

Neplaťte za něco, co může být zdarma

Hned na úvod je dobré dotknout se pozitiv, která souvisejí s možností získat řadu věcí spojených s hypotékou zcela zdarma. Pokud je něco, v čem je mHypotéka light unikátní, potom určitě v množství služeb, které jsou bez poplatku. Jedná se o:

  • Poskytnutí a vedení hypotéky
  • Založení a vedení úvěrového účtu
  • Zasílání online výpisů

Zároveň se nemusíte bát ani poplatku, který je spojený s mimořádnou splátkou. Pokud ročně zaplatíte až 20 procent, máte jistotu toho, že ani zde vás nečeká žádný poplatek navíc. Pozitivem však je i možnost odečtu zaplacených úroků ze základu daně z příjmů u fyzických osob.

Kolik peněz nám mHypotéka light nabídne?

Nyní pojďme na to nejdůležitější, což je její charakteristika. To hlavní, co nás jako žadatele zajímá, jsou dostupné částky. Minimální výše, kterou banka nabídne, je 200 000 Kč. Tou maximální je poté samotná hodnota nemovitosti, která bude zastavována. Ze zkušenosti žadatelů to může být 100 % u účelové hypotéky a 75 % u té neúčelové. Samozřejmě základní podmínkou je také potvrzení toho, že budete schopni splácet. Přesto je možné získání i bez dokládání vašeho příjmu.

Na co lze peníze využít?

Že je mBank a její hypotéka dobrou volbou dokazuje i fakt, že získané peníze lze získat na celou řadu věcí. Nechybí standardní účel, jako je koupě, výstavba, stejně jako rekonstrukce. Mimo to ale mHypotéka light umožní využít potřebné peníze na refinancování, na vypořádání a vyrovnání, stejně jako na konsolidaci. Vše doplňuje i možnost využití formou americké hypotéky – tedy na cokoliv, bez omezení účelu a nutného dokládání faktur.