Hraní počítačových her odbourává stres

Počítače se staly natolik samozřejmou součástí našeho světa, že si život bez nich už ani neumíme představit. Využíváme je denně v práci, stejně jako ve volném čase. K tomu patří i hraní počítačových her. 

Tato zábava měla vždy svoje kritiky, kteří na ní hledali samá negativa. Jak se však ukazuje, počítačové hry nejsou žádným strašákem. Naopak. Nedávné studie potvrzují, že mají mnoho blahodárných účinků – rozvíjí postřeh, logické myšlení, zlepšují soustředění i hráčovy reflexy. A v neposlední řadě působí blahodárně proti stresu.

Stres je nepřítel číslo jedna

Stres je pro mnohé z nás bohužel každodenní realitou. Jsme neustále ve spěchu, děláme si starosti, ze všech stran na nás útočí negativní podněty. Stres má ovšem velmi neblahé dopady na naše zdraví. 

Proto je nutné s ním bojovat a omezit ho na nejnižší možnou míru. Každý na to má své metody a v posledních letech se ukázalo, že jednou z těch účinných mohou být počítačové hry. Tématu se samozřejmě chopili i vědci a vznikla celá řada studií.

Nové poznatky hraní velebí

Uznávaná americká psycholožka Barbara Fredrickson, která se zabývá výzkumem pozitivních emocí, například přispěchala s poznatkem, že hraní počítačových her napomáhá kladné emoce probouzet. 

K podobným výsledkům došli i vědci na univerzitě v britském Leedsu, kteří na čtyřech hrách a dvaatřiceti hráčích zkoumali vliv hraní na srdeční činnost a emoční vzrušení. Dospěli mimo jiné k závěru, že hraní PC her pomáhá v dlouhodobém horizontu odbourávat stres a přispívá ke zklidnění.

Jiná studie, s níž přišli výzkumníci z Floridy, odhalila, že hraní počítačových her může mít blahodárné účinky i pokud jím vyplníme pauzu v práci. To, že by si zaměstnanci měli dopřát deset či patnáct minut oddechu, je obecně známo. Jestliže ovšem tuto čtvrthodinku věnují PC hrám, pomůže jim to ventilovat negativní emoce i frustraci.

Hraní počítačových her už se zkrátka dávno zbavilo svého negativního zabarvení. Pokud tedy hledáte relativně jednoduchý a příjemný způsob, jak do vašeho života vnést trochu víc pohody a radosti, vrhněte se směle do herního světa. Jediné, co k tomu potřebujete, je dobrý herní počítač.

Pořiďte si repasované herní PC a ušetřete

Při výběru počítače na hry musíte brát v úvahu, že budete potřebovat skutečně výkonný stroj. Záleží samozřejmě na tom, jaké hry si chcete užít, obecně ale platí, že požadavky na herní PC jsou vysoké. Důležitá je především grafická karta, procesor s co nejvyšší frekvencí a kapacita paměti RAM. 

Kvalita se odrazí i na ceně a tady může nastat kámen úrazu. Pokud však nechcete do herního počítače investovat tolik, co zkusit počítač repasovaný?

Repasované herní počítače splní svoji funkci stejně dobře jak ty nové – rozhodně se nemusíte obávat horší kvality. Obvykle se totiž jedná o značkové herní PC z nejvyšších modelových řad, které se do prodeje vrací z předváděcích akcí nebo ukončených leasingů. 

Nejsou tedy nijak opotřebované ani poškozené. Před tím, než se dostanou zpět do prodeje, projdou vždy pečlivým testováním, takže si můžete být jisti, že jsou naprosto v pořádku.

Notebook na hry je ideální řešení

Možná dáváte přednost herním notebookům. Jejich hlavní výhoda spočívá v přenositelnosti – zahrát si můžete prakticky kdekoli. Výkonem přitom zdatně sekundují stolním počítačům. Cena bývala tradičně vyšší, ale levný herní notebook už dávno není utopií. A i v tomto případě můžete sáhnout po tom repasovaném. 

Opět dostanete kvalitu – výkonný procesor, samostatná grafická karta a dostatečná velikost RAM jsou i u repasovaných herních notebooků samozřejmostí. Za ušetřené peníze si můžete dopřát další příslušenství, díky němuž se hraní PC her stane skutečnou zábavou, kterou si užijete – ať už sami, s rodinou nebo přáteli.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *