Equa bank – recenze a zkušenosti

V roce 2011 se změnil majitel Banco Popolare Česká republika, a. s. Banka se přejmenovala na Equa bank a působí nadále na našem trhu. Nabízí zde služby jak osobního, tak i firemního bankovnictví. Snaží se přinášet transparentní finanční produkty za jednoduchých a pro uživatele srozumitelných podmínek.

Mají i kiosky v obchodních centrech

Jaké produkty tvoří portfolio banky? Jde o běžné a spořicí účty, platební karty používané mezinárodně a tedy s možností bankovních operací ve více měnách, dále například termínované vklady, půjčky, hypotéky, ale také podnikatelské úvěry a pojištění. V současnosti jejích služeb využívá asi 50 tisíc klientů z celé ČR. Své služby nabízí prostřednictvím poboček, ale například i kiosků v obchodních centrech.

Za vedení účtu neplatíte nic

Proč byste měli vsadit právě na Equa bank? Její výhodou je, že pokud máte měsíční příjem minimálně 10 000 Kč, za vedení běžného účtu zde nic neplatíte. Prvních deset výběrů z bankomatu máte v daném měsíci zdarma. Samozřejmostí jsou transakce zdarma v rámci internetového bankovnictví. Naprosto zdarma proběhne i převod vašeho účtu z jiné banky k nim. Dalším užitečným produktem jsou úvěry, které dosahují rozpětí od 30 000 Kč do 600 000 Kč se splatností 24-84 měsíců. Úrokové sazby činí už od 7,9 %. Nemění se po celou dobu trvání a nic nestojí ani vedení úvěrového účtu a jeho správa. Stejně tak neplatíte ani za mimořádné splátky nebo předčasné splacení.

Výhody i nevýhody

Mezi plusy Equa bank patří například dost vysoké zhodnocení peněz, které se týká termínovaných vkladů a spořicích účtů. Můžete využívat síť tvořící přes 4400 bankomatů u nás. Půjčky a hypotéky se vyznačují nízkou úrokovou mírou. Na druhou stranu proti bance hraje celkem malá síť poboček a krátká tradice působení na našem trhu (pro spoustu lidí je jména banky nepříliš známé) a také nepříliš rozsáhlé nabídkové portfolio.