Jak na bezpečnou cestu autem? Poradíme vám

Máte v plánu delší cestu autem? Například na dovolenou? A pochopitelně očekáváte, aby byla naprosto v pořádku, a vy jste bez potíží dojeli do svého cíle? Podívejte se, jak na to. Některé z rad nám dává i specialista na kamionovou přepravu, od kterého se pochopitelně očekává, že i on svůj náklad doveze do cíle ve správném čase a hlavně v pořádku.

Mějte vůz v dokonalém technickém stavu

To první, na co rozhodně nezapomínejte, je technický stav vašeho automobilu. Ten by měl být za všech okolností naprosto dokonalý a bez problémů. Pokud jsou oblasti, na které se doporučíme primárně zaměřit, tak to jsou tyto:

  • provozní tekutiny,
  • funkčnost motoru,
  • funkčnost elektroniky.

Pokud je vše tohle v pořádku, už nemusíte mít obavy vyrazit vstříc svému cíli. Než tak uděláte, zkontrolujte i své obutí. Pokud má špatný vzorek, zkuste nové a kvalitní všestranné pneumatiky Continental, které vás rozhodně podrží. Jasně to potvrzují zkušenosti majitelů, stejně jako různé nezávislé testy, které jsou pravidelně realizovány.

Buďte odpočinutí

Nezapomínejte také na sebe. Vždy byste měli jezdit odpočinutí, s dostatkem energie. Mikrospánek je poměrně velkým rizikem a měly byste se mu vyvarovat. Pokud budete cítit únavu, je ideální zastavit a protáhnout se, nebo si přímo na několik desítek minut či několik hodin vyspat. Tělo doplní energii a vy zase můžete pokračovat s jistotou bezpečnosti.

Naplánujte správnou trasu

Základem jsou rozhodně hlavní a hojně využívané tahy. Zde máte jistotu, že silnice bude vždy v pořádku, nebo že se nedostanete do různých rizikových oblastí. I toto je při delší cestě, třeba na dovolenou, nesmírně důležité. Zde připomeňme, že jelikož už žijeme ve světě GPS navigací, není žádným problémem zadat jenom cíl cesty a následně se na dané místo bez jakýchkoliv problémů a pohodlně dopravit. A to tou nejlepší a nejrychlejší cestou, která existuje.