Wustenrot povinné ručení

Tuto pojišťovnu jistě klienti znají spíše jako poskytovatele stavebního spoření, hypotečních úvěrů a životního pojištění. Od roku 2006 ale nabízí i povinné ručení. Pokud se rozhodnete pojistit si automobil právě tam, budete ho mít pojištěn u zahraniční pojišťovny, jelikož Wustenrot zde působí na základě pojišťovací eurolicence. Poměrně slabou stránkou je malá reklama a nedostatečná informovanost klientů prostřednictvím webových stránek.

Rozsah a varianty pojištění

Můžete volit mezi dvěma variantami povinného ručení: základní, kde je limit újmy za věci, ušlý zisk a škody na zdraví 35 milionů, ve druhé je limit 70 milionů. Obě varianty nabízejí asistenční služby zdarma, pokud vám odcizí v České republice nebo na Slovensku, a účelně vynaložené náklady spojené s právním zastoupením.  Asistenční služby se dají sjednat i jako rozšířené, ty pak fungují i v zahraničí. Týkají se živelní poruchy, vandalismu,  krádeže nebo pokusu o krádež.

Asistenční služba

Služba funguje tak, že přijede asistenční vozidlo a událost opraví na místě do 60 minut. Pokud to není možné, nepojízdné vozidlo bude odtaženo do nejbližšího servisu maximálně 50 km od místa události. Bude také zajištěna náhradní doprava, tedy taxi do 50 km, vlak či autobus nebo vozidlo kategorie B na tři dny.

Bonusy

Od roku 2012 Wustenrot přinesla do smluv příjemné novinky. Po dvou letech bez pojistné události dostane klient 30% bonus a taktéž může po dvou letech kdykoliv ukončit smlouvu.

Připojištění

K povinnému ručení je vedle rozšířené asistenční služby možno dokoupit ještě různé druhy připojištění, jako například úrazové do částky 1.000.000 Kč pro všechny přepravované osoby. Zajímavé je, že se částka  nesnižuje, když je v autě řidič sám. Možné je také připojistit skla, včetně bočních a zadního s variantami krytí od 5.000 Kč do 20.000 Kč.

Povinné ručení od Wustenrot je zajímavé, protože se v mnohém liší od konkurence, ačkoliv to vždy nemusí znamenat výhodu. Například pro majitele malých vozidel s nízkou kubaturou je Wustenrot téměř nejdražší.