Na co si dát pozor, když uzavíráte úrazové pojištění?

Plánujete si sjednávat úrazové pojištění? Pokud ano, rozhodně není dobré kývnout na první nabídku. Stejně jako u jakékoliv jiné pojistky, i zde je třeba vše důkladně promyslet. Hlavní je také vědět, na co si dát při sjednávání úrazového pojištění pozor. Podívejte se na to společně s námi.

Co by mělo úrazové pojištění zahrnovat?

Jasnou prioritou by mělo být to, aby úrazové pojištění zahrnovalo co možná nejvíce pojistných rizik. Čím více to bude, tím lepší ochranu budete moci získat. Co by dnes mělo být považováno za běžný standard a co by měla ideálně obsahovat i vaše pojistka? Jedná se o:

  • Trvalé následky, nebo smrt úrazem
  • Denní dávky spojené s pobytem v nemocnici, nebo spojené s léčením
  • Paušální sumy za určitá zranění

Myslete i na to, kolik dostanete

Základní rozsah pojistky tedy známe. Dále je dobré dávat si pozor také na to, kolik peněz vlastně dostanete. Zde stejně jako výše také platí jasné pravidlo. Čím vyšší suma to bude, tím pro vás samozřejmě lépe. Obvykle platí, že na každou oblast pojistného plnění se vztahují jiné podmínky a tak je dobré mít zcela jasno o částkách, které dostanete.

Pozor na druh plnění

Při sjednávání úrazového pojištění si dejte také pozor na druh plnění. Dnes existují dva druhy. Je to buď lineární plnění, nebo se jedná o takzvané progresivní plnění. První možnost je méně výhodná, jelikož s ohledem na míru zranění získáte jenom takzvanou tabulkovou částku. Progresivní plnění naopak souvisí s tím, že tato suma je ještě vynásobena koeficientem pojišťovny. Ve výsledku tak získáte podstatně vyšší sumu. Čím je zranění komplikovanější, tím více může daný koeficient růst.

Rozhoduje i cena

Je jasné, že čím dokonalejší a lepší pojištění, tím vyšší může být jeho cena. Proto je na místě zjistit si nabídky jednotlivých pojišťoven a porovnat si, která je s ohledem na výslednou pojistnou sumu tou, která bude nejvíce výhodnou.