Sklad

Pronájem skladu v Praze, vyplatí se?

Není to moc dlouho, kdy jsme v televizi sledovali oznámení o zdražování. Tento fakt platí především v Praze, ale zde bylo vždy draho. Sklady mají své výhody a nevýhody. Mezi výhody patří, že si zde můžete odložit zboží, ale mezi nevýhody se řadí finance, nedostatek prostoru a zastavování orné půdy.

To, že jsme finanční sebevrahové, to už je známo po delší dobu. Od minulého roku došlo k pětkrát rychlejšímu zdražování, což se obhajovalo nedostatkem místa. Bohužel se Praha (a nejen ona) stala lovištěm logistických a výrobních firem ze zahraničí. Protože je Česká republika dobře položeným místem, chtějí všichni získat naši půdu.

Pronajímatelné plochy

Pronájem skladu v Praze je sice drahý, ale poptávky jsou stále vysoké. Nabídka volných skladovacích prostor v České republice klesla k jednomu procentu. Už jenom tento fakt, by nám měl něco říci! Každopádně, díky zdražování potravin, všeho zboží a služeb, dochází ke snížení poptávky zákazníků. Firmy už tedy nemají tak velký odbyt, a proto se jim mnohdy předražený pronájem nehodí. Ale na druhou stranu – tyto samé firmy dolují své zákazníky a obyvatele a nijak se přitom nezdráhají.

Nejvíce skladovacích prostor je dokončeno v kraji Olomouckém, Plzeňském, Moravskoslezském a Středočeském. Největší sklady si nechala vybudovat firma Amazon. Pronajímatelná plocha se navyšovala kvůli dohodám, jako je zpětný pronájem. Na trhu je i tak nadále čím dál více developerských projektů, u kterých probíhají různé přípravy.

Sklady jsou zamluvené ještě před vybudováním

Průmyslové nemovitosti stále pokračují ve velkém rozkvětu. Nově postavené budovy jsou vždy předem zamluvené určitými společnostmi a jejich nájemné se zvyšuje. Bohužel na koncového zákazníka nikdo nemyslí, takže se ceny stále jen zvedají. Kdy už někdo přijde a řekne dost, se zatím neví.

Zdroj náhledové fotografie: Ground Picture / Shutterstock.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *