Posvíceno na půjčky

Půjčky představují druh finančního produktu, jež během svého života využil téměř každý. Někdo pouze jednou, jiný se k nim opakovaně vrací. Na výběr se nabízí hned dvě možnosti, podle typu klienta. Bankovní a nebankovní půjčky.

Člověk, který nemá žádný „škraloup“, má pravidelný příjem volí půjčku v bance. Mnoho lidí však upřednostňuje nebankovní půjčky, přesto, že nemají problém vyřídit si jí v bance. Nedá se rozhodně říci, že bankovní produkty představují menší riziko. Vždy záleží na zodpovědném či nezodpovědném přístupu klienta vůči svému závazku. Před každou půjčkou, pokud nám má být k užitku, ne ke škodě, je zapotřebí osvěta.

Nebankovní půjčky nejsou pro každého

Nemáme-li špatnou platební morálku, zápis v registru dlužníků a můžeme prokázat pravidelný měsíční příjem, je lepší variantou půjčka v bankovním sektoru. K výhodám bankovní půjčky rozhodně patří mírnější úrok. Připravit se však budete muset na nespočet vyplněných formulářů a mnohem delší čas do získání financí. Banky v souvislosti s půjčkami mají téměř v každém případě stanoveny množství předpisů a byrokratických překážek.

Naštěstí je dnes možné vybírat mezi mnoha druhy půjček. Zásadní rozdíl mezi těmito dvěma půjčkami neexistuje. Vždy se jedná o určitý druh závazku a jeho porušení se nevyplácí. Snad jediný, kdo pozná rozdíl je přímo žadatel. Nebankovní půjčky jsou z velké části opředeny různými mýty. Ihned si je spojíme s neplatiči, kteří přišli o střechu nad hlavou. To je sice pravda, ale totéž se vám může stát i v případě nesplácení závazků v bance. Žádná půjčka – bankovní ani nebankovní není určena lidem, kteří jsou finančně negramotní a neumí si spočítat, zda si jí mohou dovolit.

Rychlé peníze aneb nebankovní sektor

Jestliže vás tlačí čas a potřebujete peníze získat v co možná nejkratší době, řešením pro vás může být zmiňovaná nebankovní půjčka. K té se nemusíte uchýlit pouze v případě, že máte nálepku „dlužníka“. Mnohdy mají problém s vyřízením bankovní půjčky i začínající podnikatelé. Než si vyberete tu nejvhodnější, porovnejte si nejen podmínky dané společnosti a úrok, ale i možnost odkladu splátek v případě neschopnosti splácet a další důležité body na pujcky.cz Nebankovní půjčky nepotřebují pro své podnikatelské záměry povolení od České národní banky. To znamená, že se podmínky mohou od sebe vzájemně lišit. Každá společnost má nastavená jiná kritéria.