Budova

Nedodržení protipožární ochrany se opravdu nevyplatí

Každá fyzická nebo právnická osoba, která vlastní, nebo drží v pronájmu provozní prostory má zákonnou povinnosti předcházet vzniku požárů. Při nedodržení této povinnosti se vaše náklady můžou vyšplhat do astronomických částek.

Budova
Budova

Nedodržet protipožární ochranu je velké riziko

Zabezpečit ochranu před požáry by měla být vaše priorita. Pokuty za nedodržení plnění protipožární ochrany jsou ve výsledku vysoké a zbytečné. Nehledě na to, že při tomto nedodržení vám ani pojišťovna nevyplatí peníze. Je zbytečné platit dalšího zaměstnance, který by za vás hlídal požární ochranu. Existují externí společnosti, kde pracují vysoce školení technici a zajistí vám komplexní péči. Ušetří váš čas, sníží náklady a odborně proškolí vaše zaměstnance na mimořádné události.

Specializované firmy – vaše pravá ruka

Specializované firmy za vás hlídají nové legislativy. Vypracují dokumentaci, kterou potřebujete mít v pořádku, pokud přijdou na kontrolu státní úřady. Takové společnosti vás také zastupují v jednání s nimi. Za svou prací si stojí a dokážou si ji obhájit. Specializovaná společnost vám pomůže i v jiném ohledu. Například při stavbě domu musíte kolikrát narušit požární dělící konstrukci, abyste mohli umístit kovové trubky nebo kabelový systém. Nechte si od nich nainstalovat protipožární ucpávky.

Co to je protipožární ucpávka

Spáry a díry vytvořené během jakékoliv stavby budovy vyžadují instalaci protipožární ucpávky. Ta má za úkol zajistit opětovnou odolnost konstrukcí před jejich porušením. Společnosti zabývající se protipožární ochranou dodávají certifikovaný systém HILTI. Zajistí jeho odbornou montáž vyškoleným pracovníkem. Tím pomáhají znemožnit vzniku požárů a minimalizovat ztráty na lidských životech a poškození vašeho majetku.

Dodávka protipožárních postupů, revize, poradenství a mnoho dalšího je jen malý výčet toho, co pro vás externí firma zabývající se protipožární ochranou může udělat. Důležité je, že se snaží vyhovět všem vašim požadavkům a ušetřit vám peníze.

Zdroj obrázka:
Pics-xl / Shutterstock.com