Konsolidace bez registru a zástavy

Konsolidace půjček bez registru nabízí možnost těm klientům, kteří se prostřednictvím předchozích půjček dostali do problémů a nezvládají půjčky včas a řádně splácet, tudíž na možnost sloučení půjček u banky nedosáhnou. Toto se často pojí i s možností půjčky bez nutnosti zřízení zástavního práva k nemovitosti. Kombinaci těchto způsobů nabízejí pouze nebankovní instituce, ale za cenu vysoké úrokové sazby a RPSN. Měla by to tedy být poslední možnost, kterou klient využije.

Pro koho je tato možnost určena?

Vzhledem k počtu subjektů, které nabízejí konsolidaci závazku bez registru i zástavy, je skutečně z čeho vybírat. Slučují se závazky nebankovních i bankovních subjektů, spotřebitelské úvěry, hypotéky, kontokorenty a závazky plynoucí z kreditních karet. Některé firmy dokonce nabízí i konsolidaci leasingů.

Využívejte internetové srovnávače

Pro výběr je dobré využít internetové srovnávače, kde se po zadání parametrů během pár vteřin  vygenerují konkrétnější nabídky. K tomu společnosti nabízí i mnoho výhod, ovšem je vhodné posoudit, jak moc je ve finále realizovatelná.  I samotný proces lze provést online a vzhledem k absenci nutnosti dokládání příjmu je to záležitost chvilky. Bankovní domy většinou požadují ručení nemovitostí nebo spoluručitele, výše jsou různé, spíše kolem 400.000 Kč. Nebankovní instituce nabízejí konsolidaci bez zástavy častěji a na vyšší částky. To ale znamená, že úročení je zde v jiných číslech a konečná částka se může vyšplhat do astronomických výšek.  Pokud klient nemůže nalézt jinou cestu, je potřeba hledat nového věřitele mezi zavedenými a solidními společnostmi.  Ty se většinou vyznačují dostatkem informací na svých internetových stránkách, a to nejen o výši úroku, podmínkách splácení a o sankcích, ale i o společnosti samotné a o jejích statutárních orgánech. Protože i v případě, že i když klient neručí zástavou, může velmi rychle skončit v rukou exekutora s často ještě horšími následky.