Kde si můžete založit účet v cizí měně?

Když mluvíme o bankovních účtech, tak musíme říci, že většině lidí plně dostačuje ten v českých korunách. Potom tu jsou ale i skupiny klidí, kteří potřebují účet v cizí měně. Zajímá vás, kde si ho můžete založit? Podívejte se na několik našich zajímavých tipů.

Kde to lze zdarma?

Určitě je dobré hledět na celkovou výhodnost založení bankovního účtu v cizí měně. Ideální je, když za jeho otevření nebudete vůbec nic platit. Když se podíváme na seznam bank, kde je to samozřejmostí, tak se jedná o tyto:

  • Equa Bank
  • Fio banka
  • Sberbank

Dále je to třeba i banka Creditas, nebo ČSOB, popřípadě i Air bank. Když zde mluvíme o možnosti bezplatného založení, máme na mysli i to, že je možné získat jeho bezplatné vedení. Někdy při splnění podmínek, někde automaticky.

Kde je k dispozici nejvíce měn?

Není to jenom dolar a euro, které jsou nejvyužívanější. Nelze zapomínat také na to, že mnozí mají potřeby založit si účet i v řadě jiných světových jmen. I zde je proto dobré vědět, které banky na našem trhu nabídnou širokou škálu možností. Pokud budeme konkrétní, tak je na tom velice dobře Komerční banka, stejně jako Sberbank, nebo i UniCredit bank. Také lze poměrně zajímavou škálu cizích měn najít u ČSOB, nebo u Fio banky.

Kde jsou i specifické měny?

Co když mluvíme o měnách, které nejsou světové, a jsou spíše lokálního charakteru? Musíme říci, že možnosti založit si účet v cizí měně v tomto směru poměrně výrazně klesají. Přesto cesty jsou. Jako nejlepší volba se určitě jeví Citfin spořitelní družstvo. Kdo však hledá spíše klasickou banku, je to určitě Sberbank, Komerční banka a ČSOB. Tedy řada z těch, které byly jmenovány již v předchozím výčtu.

Kde lze cizí měny přinést i odnést?

Jde vám nejenom o hotovostní operace, ale i ty bezhotovostní? V tomto směru platí, že téměř každá banka umožní kromě vedení účtu i to, že můžete hotovost přinést nebo odnést, a to v dané měně.