Jak fungují bezpečnostní schránky v bankách?

Banky tu nemusí být jenom od toho, že si v nich otevřete účet. Hlavně ty velké nabízejí různé doplňkové služby. Mezi ty patří možnost uložení různých věcí, které je třeba mít v bezpečí. A jak fungují bezpečnostní schránky v bankách? Podívejte se s námi.

Pronajměte si tu svou

Jedná se o jednu z doplňkových služeb. Je založena na pronájmu bezpečnostní schránky. Jeho výše se odvíjí od velikosti schránky, ale i od cenové politiky banky, nebo od toho, jak je to s přístupem do schránky. Jsou varianty levnější, stejně jako dražší.

Na cokoliv, co není nebezpečné

Bezpečnostní schránky v bankách jsou založené na možnosti do nich uložit cokoliv, co chcete mít v bezpečí a zároveň to není nebezpečné. Toto jsou základní podmínky. Samozřejmě je ctěna anonymita a tak banky nevědí, co jejich klienti v bankách mají. Pokud se podíváme na to, proč si je klienti nejčastěji zřizují, tak proto, že do nich ukládají:

  • Šperky a drahé kovy
  • Různé důležité dokumenty
  • Hotovost

Bezpečný trezor

Bezpečnostní schránky v bankách jsou jakýmsi trezorem, kde jsou věci v bezpečí. Nehrozí zde poškození vodou ani ohněm, poškození vysokou nebo nízkou teplotou, ani případné vykradení. Jde o jakýsi bezpečný trezor pro toho, kdo hledá větší jistoty, než u sebe doma.

S možností nonstop přístupu

Pokud jde o ty nejmodernější bezpečnostní schránky v bankách, tak mohou nabízet i nonstop přístup. Ten je založený na tom, že se pomocí speciální karty nebo čipu návštěvník identifikuje a automaticky mu je otevřen prostor s jeho schránkou. Z ní může cokoliv vyndat, nebo do ní zase cokoliv vložit a obejít. Méně moderní možnosti bezpečnostních schránek jsou spojeny jenom s otevírací dobou bank. Toto může být značně omezující, ale na druhou stranu musíme říci, že taková bezpečnostní schránka může vyjít na podstatně menší sumu, než když je vše zcela automatizované.