Jak vybírat oddlužovací společnost?

Ocitli jste se ve finanční tísni? Máte dluhy? Hledáte společnost, která by vám pomohla se z dluhové pasti dostat? Najít tu nejvhodnější také nemusí být jednoduché.

Způsoby oddlužení

Ukážeme si v úvodu, jaké způsoby oddlužování existují. Dále se pokusíme najít pro tyto kroky toho nejlepšího partnera. Jak se dá pomoci z dluhů?

  • Konsolidací půjček

Jde o spojení více půjček do jedné. Nebezpečí tkví v tom, že se sice třeba sníží splátka, ale prodlouží se doba splatnosti.

  • Očištění nemovitosti od exekucí k prodeji

Pokud prodáváte nemovitost na vlastní pěst, jde o nejlepší možnost. Na nemovitosti totiž nesmí být exekuce. V takovém případě ji má banka jako zástavu a kupec na ni nezíská úvěr. Oddlužovací společnost proto musí exekuce nejdříve vyplatit.

  • Pomoc investora

Nemáte-li dluhy vyšší než 50-60 % hodnoty nemovitosti, může vám pomoci investor.

  • Osobní bankrot

Jestliže nevlastníte nemovitost, jde o jedinou a poslední šanci, jak se dostat z dluhové pasti. Soud vám určí splátky, které odevzdáváte, dokud se nedostanete na nulu.

Jak si vybrat správnou společnost k oddlužení?

Především by se společnost měla zajímat o všechny informace a okolnosti vašeho případu. Jenom skutečný zájem je cestou k reálnému zhodnocení situace. Pokud první schůzka začíná sliby, nesvědčí to o serióznosti firmy. Něco konkrétního slibovat je možné až po podrobném seznámení se s případem a jeho reálným posouzením. Další otázkou je podrobný rozpis jednotlivých kroků oddlužení, jejich vysvětlení a poplatky za tyto kroky. Rozhodně neodevzdávejte žádné platby předem. Pozor třeba na to, že někde si za zpracování osobního bankrotu řeknou 30 tisíc a přitom nezisková společnost ho udělá zdarma! Vždy vyžadujte doklady za konkrétní službu. S nikým se nespojujte přes drahé telefonní linky. Preferujte osobní setkání, které nejlépe ukáže serióznost firmy.