Efektivní vytápění s lákavým designem – to jsou infrapanely

Vytápění domácností, ale také průmyslových objektů nebo kanceláří, lze v dnešní době zajistit mnoha způsoby. Bohužel se v novostavbách dává často přednost jiným řešením, jako je třeba podlahové vytápění nebo tepelné čerpadlo. Důvody jsou různé, ale jde například o legislativní překážky či dotace právě na zmíněná čerpadla. Přitom možnost vytápění infrapanely není o nic méně výhodná či přístupná. Zjistěte, jak infrapanely fungují, a zda by mohly být i pro vás vhodným řešením.

Výhody infrapanelů

Mezi jednoznačné výhody patří velmi nízká prašnost. Tento způsob vytápění totiž nevytváří nucený proud vzduchu, což vede i ke snížení prašnosti a víření alergenů. Infrapanely také lépe udržují přirozenou vlhkost vzduchu, takže se zbavíte nepříjemného dráždivého kašle, který suchý vzduch vyvolává. V neposlední řadě má infratopení velmi nenáročnou údržbu a dlouhou životnost. Obecně se udává, že panely bez potíží vydrží 30-50 let, takže máte skutečně na pěkně dlouhou dobu vystaráno.

Ideální při rekonstrukci

Značným benefitem je také to, že při instalaci infrapanelů nemusíte bourat ani jakkoliv narušovat konstrukci. Jsou tedy ideální variantou, pokud se chcete vyhnout stavebním úpravám a hledáte snadné a rychlé řešení. Zajímavou možností je také využít obrazové infrapanely, na které si můžete nechat natisknout třeba oblíbenou rodinnou fotografii. Z topného tělesa se tak rázem stane zajímavý dekorativní prvek, který váš domov zútulní.

Vsaďte na kvalitu

Při výběru infrapanelů volte osvědčené značky, které mají tradici. Skvělou volbou jsou infrapanely od společnosti FENIX. Jde o firmu s dlouhou tradicí, která se výrobě nejen infratopení věnuje již přes 30 let. Své produkty vyváží do 70 zemí po celém světě, a to samo o sobě jistě svědčí o velmi kvalitním provedení a servisu, který si můžete dopřát i vy.

Zdroj náhledové fotografie: infraobchod.cz

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *