Půjčky pro cizince

Cizinci mohou v naší zemi mnoho věcí. Mohou zde pracovat, mohouce podnikat, stejně jako si v budoucnu mohou požádat třeba i o naše občanství. Přesto ale existuje oblast, kde mohou mít velký problém, a to jsou půjčky pro cizince. Většina bank a nebankovních společností totiž půjčuje pouze lidem, kteří mají výhradně české státní občanství. Cizinci tedy mají v tomto směru smůlu. Jedinou výjimkou, která je v tomto směru známá, je možnost, kdy si u některých společností mohou půjčit občané Slovenska, jelikož tato země je s tou naší stále lehce spjata a vymáhání zde je podobné, jako u nás.

Lze půjčku pro cizince najít?

Abychom ale byli konkrétní, lze narazit na půjčky, kde národnost nehraje zase až tak velkou roli. Je ale třeba splnit jiné podmínky, které souvisí s trvalým pobytem. Pokud si tedy chce cizinec požádat u daných nebankovních společností o půjčku, musí mít na našem území trvalé bydliště. A to nikoliv na městském úřadě, jak to bývá zvykem, ale musí samozřejmě bydlet v regulérním domě nebo bytě – a to třeba ve svém, nebo také v bytě pronajímaném. V takovém případě mohou být půjčky pro cizince u některých poskytovatelů poskytnuty. Není to však nutným pravidlem a společností, které takto půjčku poskytnou, je skutečně pouze několik a tak je třeba důkladně hledat.

Využijte pomoci druhých

Poté je zde ještě další možnost, která souvisí s tím, že za půjčku nebude ručit cizinec, ale občan naší národnosti. V praxi to tedy znamená, že si o daný finanční produkt sice zažádá daný cizinec, ale ručitelem je česká osoba. A za tím poté nebankovní společnost, stejně jako banka půjdou, pokud daný úvěr nebude splácený. I to je jedna z možností, u které je ale třeba říci, že je o něco složitější, než klasika. A na co při výběru správné půjčky hledět? Ideálně na:

  • Výši úrokových sazeb
  • Nabízené částky
  • Délku splácení
  • Podmínky získání