Koberec

Jaké jsou trendy materiálů ve světě koberců?

Koberce jsou tradiční kus nábytku, který určitě nemusíme nikomu představovat. Doma jej má většina populace a nic nenasvědčuje tomu, že by se jejich éra schylovala ke konci. Naopak. I na první pohled nudný svět koberců je plný inovací a trendů, které překračují běžné očekávání. V tomto článku se podíváme na nejnovější z nich.

Ekologické a udržitelné materiály koberců

Starost o životní prostředí je čím dál tím větší téma, a proto se stále více lidí i firem zaměřuje na to, aby bylo co nejméně zatěžováno. A to je jedním z důvodů, proč v aktuálních trendech najdeme ekologické materiály jako bambus, recyklovaný polyester nebo organická bavlna. Proč právě tyto tři?

  • Bambus – Rychle roste a nevyžaduje pesticidy. Navíc patří mezi opravdu levné suroviny.
  • Recyklovaný polyester – Vzniká z použitých plastových lahví a snižuje tak odpad. Navíc má tato nižší uhlíkovou stopu.
  • Organická bavlna – Pěstuje se bez toxických pesticidů a je tak výborným materiálem pro váš nový kobereček.

Luxusní materiály

Pokud vám ekologie moc neříká, pak se můžete ponořit do světa luxusu. Zde se zaměříme na dva hlavní. Těmi jsou hedvábí a kvalitní vlna. Hedvábí dodává neuvěřitelný lesk a měkkost, za kterou by se nemusely stydět ani plyšové koberce. Kvalitní vlna je zase často ceněna hlavně pro svou trvanlivost a tepelný komfort. Pokud vám tedy nevadí trochu si připlatit, pak toto je ideální volba právě pro vás.

Technologické a inovativní

Možná vás to překvapí, ale technologie nezůstává pozadu ani v této oblasti. Můžete se tak setkat s pojmem inteligentní textilie. Pravděpodobně tato možnost není prozatím pro každého, ale zkuste si například představit koberec, který dokáže regulovat teplotu, svítit nebo dokonce detekovat pohyb. Tohle všechno je totiž v dnešní době opravdu k dostání!

Zdroj náhledové fotografie: Pixel-Shot / stock.adobe.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *