Jak ušetřit na letní dovolené? Do kterých destinací se vydat

Sezóna letních dovolených je před námi, právě od poloviny června do začátku září probíhá hlavní turistická letní sezóna, kdy většina lidí vyráží na svou letní dovolenou za odpočinkem a zážitky. Ještě nemáte letošní dovolenou naplánovanou? Rádi byste se podívali k moři, ale zároveň nemáte příliš vysoký rozpočet? Nevadí, stále si můžete výhodně vybrat dovolenou u moře a můžete dokonce hodně ušetřit.

Správný výběr destinace

Pokud nechcete za dovolenou utratit všechny naspořené peníze, je výběr destinace to nejdůležitější. Každý si nemůže dovolit luxus, ale víte, že mnohé destinace poměrně slušný luxus nabízí, a navíc se tam můžete podívat za pár korun?

Mezi nejlevnější destinace u moře patří Turecko a Bulharsko. Nádherné pláže, pozvolný vstup do vody vhodný zejména pro rodiny s dětmi, krásné hotely, dobré jídlo a pití, nespočet možností vyžití a koupání v moři, úchvatné památky. Co více si přát. Do Turecka či Bulharska se můžete podívat za pár tisíc na osobu, v tomto případě se vyplatí vybírat zájezd přes cestovní kancelář. Navíc v průběhu sezóny ceny jdou dolů v rámci výhodných last minute nabídek. Mnohé cestovní kanceláře navíc nabízejí bonusy, jako například dítě zdarma a podobně.

Pokud ale netoužíte po tom podívat se k moři letecky, ale raději byste vyrazili vlastním autem, je vhodné zaměřit se na Chorvatsko či Polsko. Zatímco v Chorvatsku ale ceny každý rok stoupají, u našich sousedů v Polsku můžete zažít dovolenou u Baltského moře, která se vám rozhodně neprodraží. V Polsku jsou velmi příznivé ceny, takže se nebudete muset tolik ohlížet na rozpočet. Před výběrem destinace je vždy nutné mít stanovený rozpočet, řiďte se ale i podle toho, co daná destinace nabízí.

Dovolená bez cestovní kanceláře

Vyjet na dovolenou s cestovní kanceláří nabízí výhody v podobě toho, že ubytování, cestu, letenky ale i stravu můžete mít v jedné ceně. O nic dalšího se tedy nemusíte starat. Je to pohodlnější, pro někoho jde i o větší jistotu. Stále více lidí ale jezdí na dovolenou k moři na vlastní pěst, a to bez cestovní kanceláře. Zde jsou výhody také celkem významné. Pokud se toho nebojíte, umíte používat internetové vyhledávače a aplikace, můžete si najít letenky do různých destinací již za pár stovek korun.

Pak už si jen stačí najít i ubytování v dané destinaci a můžete vyrazit. Dá se tak ušetřit i několik tisíc, ale pozor. Řada lidí se nechá unést cenou letenek, ale ubytování pak ve vybrané destinaci může být mnohonásobně dražší než letenky. A je třeba k tomu přičíst i možnosti stravování. Pokud se tedy rozhodnete vyjet si na dovolenou bez cestovní kanceláře, budete si muset předem propočítat, na kolik vás to celkově vyjde. Cestovní kancelář vám pak podobnou kalkulaci vystaví rychle a zdarma.

Letecké společnosti

Cenově výhodné letenky lze najít přímo na stránkách nízkonákladových leteckých společností, jako jsou například britské EasyJet nebo irské Ryanair, což je ovšem poměrně náročné časově, nebo můžete vyzkoušet některý z internetových vyhledávačů levných letenek jako například AZair, Kiwi.com, Google Flights nebo Pelikan.cz. Přehledně tak můžete najít letenky do různých destinací dle svých požadavků a dle termínů letů. Ubytování u moře vám pak pomohou najít servery jako Booking nebo Airbnb. Opět si můžete navolit své požadavky i cenové možnosti a přehledně pak zjistíte, jaké jsou možnosti ubytování ve vámi zvoleném místě. Je pak jedno, zda chcete do hotelu nebo dáte přednost soukromému apartmánu a podobně.

Jestliže vyrazíte na dovolenou a stravu budete řešit až na místě, vyplatí se také hledat. Můžete se zeptat místních, kteří vám poradí, kam si zajít na jídlo za příznivé ceny. Poblíž turisticky vyhledávaných míst totiž v restauracích bývají ceny obecně hodně vysoké. Zkusit pak můžete opět různé místní průvodce či aplikace, jednou z nich je aplikace Like a Local Guide.

Zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *