Solární panely

Chcete firemní fotovoltaiku? 4 praktické rady, jak vybrat technologie a realizační firmu

Při výběru solárních panelů a technologií pro firemní fotovoltaiku je důležité zvolit kvalitní a spolehlivé produkty, které zajistí maximální výkon a efektivitu. Zároveň je klíčové najít spolehlivou firmu, která se postará o dodání a profesionální instalaci systému.

Firemní fotovoltaika je stále atraktivnější volbou pro moderní firmy, které chtějí snížit své náklady na energie, ispět k ochraně životního prostředí a udržet si dobrý ESG rating, který bude brzy velmi důležitý z pohledu zachování byznysu. Jak se ale zorientovat v nabídce technologií, když všechny vypadají kvalitně a na koho se obrátit, když chcete FVE pro firmu realizovat rychle a bez starostí?

Rada 1 – Vsaďte na ověřenou kvalitu solárních panelů Tier 1

Termín „Tier 1“ se běžně používá v oblasti fotovoltaických panelů a označuje kategorii výrobců, kteří splňují určité standardy kvality, spolehlivosti a finanční stability. Mezi přední značky spadající do seznamu Tier 1 se řadí Jinko Solar a Canadian Solar. Oba výrobci jsou známí používáním nejmodernějších technologií, vysokou kvalitou, výkonností a dlouhou životností svých produktů.

Rada 2 – Využijte střídače s pokročilými technologiemi

Další důležitou součástí firemní fotovoltaiky jsou střídače, které přeměňují stejnosměrný proud z panelů na střídavý proud použitelný v elektrické síti. Vhodnou volbou jsou střídače SolarEdge, které umožňují optimalizaci na úrovni jednotlivého panelu, což maximalizuje výkon fotovoltaického systému. Díky monitorovací platformě je možné sledování výkonu panelů v reálném čase a mít podrobné informace o všech datech. To umožňuje přesnější diagnostiku a údržbu systému, což vede k vyšší efektivitě a dlouhodobé spolehlivosti.

Mohlo by Vás zajímat: Efektivní řízení firemních financí díky synergii FVE a bateriových úložišť

Rada 3 – Nezapomeňte, že FVE potřebuje dobré ukotvení

Při instalaci firemní fotovoltaiky je důležité zvolit kvalitní montážní systém, který zajistí bezpečné a spolehlivé umístění solárních panelů na střeše nebo jiném vhodném místě. K2 Systems je jedním z předních dodavatelů montážních systémů. Jejich produkty jsou navrženy s důrazem na jednoduchou instalaci, bezpečnost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Montážní systémy K2 Systems jsou vyrobeny z vysoce kvalitního hliníku nebo oceli, které zajišťují stabilitu a dlouhou životnost.

Rada 4 – Nechte si připravit projekt FVE na klíč

Každý objekt je specifický, a proto i výstavba FVE pro firmy vyžaduje pokaždé vlastní návrh, který vychází z potřeb dané budovy. Jiný bude rozsáhlý projekt pro fotovoltaiku na střechu autosalonu v Praze a něco jiného potřebuje menší fotovoltaická elektrárna na provozní hale menší lokální firmy.

Spolupráce s realizační firmou usnadní a zefektivní proces výstavby a provozu firemní fotovoltaiky. Mezi přední realizační firmy a dodavatele FVE pro komerční uživatele patří společnost reWATT, která se stará o komplexní projekty fotovoltaiky v rámci celé ČR (svou působnost rozšířila v roce 2023 i na Slovensko). Díky dlouholetým zkušenostem a spolupráci s předními dodavateli solárních technologií vám garantuje záruku na výkon FVE až na 30 let.

Výhody spolupráce se zkušenou realizační firmou

Základem je vždy projektový management, který nikde nedrhne. Zkušená realizační společnost může díky vlastním interním technickým směrnicím, ověřeným postupům a procesům, znalosti směrnic a předpisů i dostupnosti kvalitního materiálu bez prodlev připravit studii proveditelnosti, zajistit stanoviska všech příslušných orgánů k vydání stavebního povolení, vypracovat projektovou dokumentaci, zajistit připojení do distribuční sítě a realizovat výstavbu FVE.

Plusem je i možnost využití konzultace ohledně dostupných dotací na FVE pro firmy, kdy vám realizační partner připraví potřebné dokumenty, abyste mohli využít dostupné dotační programy a zvýhodnění.

Vykročte i vy k zelené budoucnosti vaší firmy. Investice do fotovoltaiky se vám během několika let vrátí zpět a vy budete mít efektivní zdroj energie bez závislosti na distribuční síti.

Zdroj fotografií: reWATT

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *