Benefi – P2P půjčky – recenze a zkušenosti

V oblasti půjček nejsou na našem trhu pouze možnosti, které nabízejí banky, nebo nebankovní společnosti. Existuje také alternativa, kterou jsou P2P půjčky. A mezi jednu z takových patří i portál Benefi. Ten je aktuálně nejmladší z těch, které na našem trhu jsou. Stojí za ním podnikatel Pavel Matoušek, který je známý hlavně založením serveru AAApoptavka.cz. Nyní chce nabízet i možnost toho, aby si lidé výhodněji půjčili a lidé měli možnost zajímavě investovat své peníze.

Co Benefi přinese žadatelům o půjčku?

Především to bude možnost toho, získat peníze za výhodnějších podmínek, než v bance nebo u nebankovní společnosti. Pokud budete konkrétní, je hlavním cílem především snížit úrok, stejně jako snížit nároky a požadavky za získání. Každý žadatel o půjčku si jednoduše zadá poptávku po konkrétním úvěru. A to dle svých představ. Uvede tak například:

  • Kolik si chce půjčit
  • Na jak dlouho si chce půjčit
  • Za jakých podmínek chce půjčku získat

Co mohou využít investoři?

Ti naopak mohou ocenit hlavně možnost výhodně zhodnotit své finance. Investovat do daných půjček může skutečně každý, a to již od tisícikorunové hranice. Horní hranice jednotlivých půjček je omezena sumou 100 000 Kč. Samozřejmě investovat lze do půjčky pouze část kapitálu, stejně jako je možné ji zainventovat celou. V takovém případě je třeba případného jiného investora překonat nižším úrokem.

Jaké jsou poplatky?

Konkrétní úrokové sazby jsou dány primárně domluvou mezi investorem a žadatelem o půjčku. Samotný portál Benefi si však bere 2 procenta z proinvestované částky a 5 procent z celkové splatné částky. Týká se to ale jenom té situace, kdy byla půjčka skutečně poskytnuta. Samozřejmě na vše je ještě dohlíženo, jelikož i tuto oblasti půjček má pod dohledem Česná národní banka. A ta pro tyto P2P půjčky, tedy pro projekt Benefi svou licenci vydala.

Comments are closed.