Úrokové sazby hypoték

Úroková sazba je laicky řečeno měřítko ceny peněz, které určuje Česká národní banka. Je to zvýšení půjčené částky vyjádřené v procentech, které se váže na určité časové období. Úroková sazba se většinou sjednává jako stálá, ale je možné narazit i na proměnlivou sazbu. Výše sazby neobsahuje další položky, které se k úvěru vážou. Těmi jsou hlavně poplatek za vyřízení úvěru, poplatek za vedení účtu a další možné poplatky – toto je vyjádřeno v RPSN, tedy roční procentní sazbě nákladů. RPSN je většinou více opomínaný údaj, nicméně je velmi důležitý při rozhodování klienta od koho úvěrovou nabídku využije. Úroková sazba může být fixovaná – teda stálá pro určité období (měsíc, rok, 3 roky, 10 let) nebo variabilní – proměnlivá, závisí na aktuálních podmínkách na finančním trhu. Úrokovou míru ovlivňují různé faktory – čistá úroková míra, riziková prémie, inflace, kurzové riziko nebo úroková míra, za kterou půjčuje centrální banka ostatním finančním institucím. Aktuálně se výše úrokové sazby hypoték snížila a je na 2,81%.

Očekávaný vývoj úrokových sazeb a trendy bank!

Na počátku roku finanční trh spíše stagnoval, nyní se úrokové sazby pohnuly směrem dolů a stále padají. Díky tomu roste zájem o hypotéky i ze strany klientů, kteří jsou si dobře vědomi velmi výhodných aktuálních cen. Ceny nemovitostí jsou také velmi nízko, ale pozor – tento stav už nemusí trvat příliš dlouho. Jestli uvažujete o pořízení vlastního bydlení, pospěšte si! Banky se předhánějí s akčními nabídkami a je tedy skutečně z čeho vybírat.

Hypotéka přes sociální síť? Né, to nění vtip!

Nejnižší ceny aktuálně nabízí UniCredit Bank s 1,99% a dvouletou fixací. Zajímavým fenoménem je stále častější prodej hypoték přes sociální sítě, tohoto se chopila především Česká spořitelna. Pokud vám tedy končí fixační období, je pravý čas pro refinancování hypotéky. V tomto případě doporučujeme využít nejen konkrétních nabídek, ale také internetových online kalkulaček, které velmi šikovně srovnají nabídky všech bank na trhu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*