Jak fungují bezpečnostní schránky v bankách?

Banky tu nemusí být jenom od toho, že si v nich otevřete účet. Hlavně ty velké nabízejí různé doplňkové služby. Mezi ty patří možnost uložení různých věcí, které je třeba mít v bezpečí. A jak fungují bezpečnostní schránky v bankách? Podívejte se s námi.

Pronajměte si tu svou

Jedná se o jednu z doplňkových služeb. Je založena na pronájmu bezpečnostní schránky. Jeho výše se odvíjí od velikosti schránky, ale i od cenové politiky banky, nebo od toho, jak je to s přístupem do schránky. Jsou varianty levnější, stejně jako dražší.

Na cokoliv, co není nebezpečné

Bezpečnostní schránky v bankách jsou založené na možnosti do nich uložit cokoliv, co chcete mít v bezpečí a zároveň to není nebezpečné. Toto jsou základní podmínky. Samozřejmě je ctěna anonymita a tak banky nevědí, co jejich klienti v bankách mají. Pokud se podíváme na to, proč si je klienti nejčastěji zřizují, tak proto, že do nich ukládají:

  • Šperky a drahé kovy
  • Různé důležité dokumenty
  • Hotovost

Bezpečný trezor

Bezpečnostní schránky v bankách jsou jakýmsi trezorem, kde jsou věci v bezpečí. Nehrozí zde poškození vodou ani ohněm, poškození vysokou nebo nízkou teplotou, ani případné vykradení. Jde o jakýsi bezpečný trezor pro toho, kdo hledá větší jistoty, než u sebe doma.

S možností nonstop přístupu

Pokud jde o ty nejmodernější bezpečnostní schránky v bankách, tak mohou nabízet i nonstop přístup. Ten je založený na tom, že se pomocí speciální karty nebo čipu návštěvník identifikuje a automaticky mu je otevřen prostor s jeho schránkou. Z ní může cokoliv vyndat, nebo do ní zase cokoliv vložit a obejít. Méně moderní možnosti bezpečnostních schránek jsou spojeny jenom s otevírací dobou bank. Toto může být značně omezující, ale na druhou stranu musíme říci, že taková bezpečnostní schránka může vyjít na podstatně menší sumu, než když je vše zcela automatizované.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*