Výhody a úskalí podnikatelských půjček

Splnit si sen o podnikání znamená investovat čas i peníze. Jenomže co si počít v případě, že nemáte k dispozici vlastní finanční prostředky a bohužel ani kontakt na bohatého strýčka, který by vaše podnikatelské plány zafinancoval a nic za to nechtěl? Jediným možným řešením zůstává podnikatelská půjčky. Nutno podotknout, že vhodně zvolená, protože jinak vám podnikatelský život nezjednoduší, ale výrazně zkomplikuje.

Co je podnikatelská půjčka?

Podnikatelská půjčka je typ úvěru, který je koncipován s ohledem na potřeby podnikatelů, a to OSVČ nebo právnických osob. Oproti běžnému spotřebitelskému úvěru se vyznačuje účelovostí (některé nebankovní společnosti však poskytují také neúčelové podnikatelské půjčky) a horší dostupností, respektive náročnějšími požadavky ze strany poskytovatelů.

Jak vám může půjčka na podnikání zjednodušit život?

Podnikatelská půjčky často bývá jediným východiskem pro nastartování byznysu. Úvěry však slouží také podnikatelům, kteří chtějí své podnikání posunout dál – např. expandovat nebo inovovat technologie. V neposlední řadě lze finanční prostředky využít při běžném provozu, kdy dojde k nečekanému výkyvu cashflow.

Stejně jako v případě osobních půjček jsou parametry podnikatelských úvěru velmi různorodé. Banky a nebankovní instituce nabízí široké spektrum produktů uzpůsobené odlišným způsobům využití. Od kreditních karet přes menší půjčky se splatností v měsících a až po velké úvěry s milionovým rámcem a splatností v řádu let.

V čem může být problém?

Zájemce o podnikatelskou půjčku by se měl připravit na administrativní proces, který obnáší doložení určitých dokumentů. Obecně je vyřízení delší a náročnější, než je obvyklé pro osobní půjčky. Důvodem je fakt, že pro poskytovatele jsou podnikatelé a firmy rizikovější než klienti z řad zaměstnanců. Poskytovatelé prověřují bonitu žadatelů (např. prostřednictvím daňového přiznání) a vyšší částky podmiňují ručením nemovitostí.

Překážkou při vyřizování podnikatelského úvěru může být záznam v registru dlužníků nebo insolvence, a to jak probíhající, tak již ukončená.

S jakými typy podnikatelských půjček se setkáte?

Banky mají pro podnikatele připraveny provozní, investiční a kontokorentní úvěry. Nebankovní společnosti lákají na americké hypotéky a krátkodobé neúčelové půjčky. Nižší částku (ve výši několika tisíc korun) lze získat formou rychlých půjček, které jsou napoprvé zdarma (při splnění podmínek).

Jak získat peníze na podnikání jednodušší cestou?

Peníze na účtu již do 24 hodin od schválení úvěru, ale také méně náročná administrativa – to jsou hlavní „taháky“ firmy Fin půjčka, která se zabývá zprostředkováním nebankovních podnikatelských půjček

Na stránkách Fin půjčky mohou podnikatelé zažádat o jednoduchou podnikatelskou půjčku ve výši od 15 do 30 tisíc Kč a splatností od 25 do 40 měsíců (podmínkou je doložení min. jednoho DP) a bezúčelovou podnikatelskou půjčku ve výši od 50 do 200 tis. Kč se splatnosti od 1 do 60 měsíců (nutné doložit DP za poslední 2 roky).

Fin půjčka proces vyřízení podnikatelského úvěru urychluje a nabízí řešení pro každého, kdo potřebuje finanční injekci co možná nejrychleji. O půjčku lze zažádat prostřednictvím online formuláře na webu fin-pujcka.cz nebo telefonicky. Zavřené dveře mají lidé v exekuci a insolvenci.  

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *