Pojišťovny přispívají i dětem: Na co všechno máte nárok?

Zdravotní pojištění za děti hradí stát, kromě preventivních prohlídek, povinného očkování a ošetření mají ale i děti nárok na příspěvky například na volnočasové aktivity nebo nepovinná očkování. Vždy záleží na konkrétní pojišťovně, každá nabízí příspěvky na něco jiného, bylo by ale škoda toho nevyužít. Na co dětem přispívá vaše pojišťovna?

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Největší česká zdravotní pojišťovna nabízí zajímavé příspěvky například pro děti, které mají bezlepkovou dietu. Dětem, které musí být na bezlepkové dietě, nabízí příspěvek až do výše 8000,- a taktéž lze zažádat o příspěvek na náklady bezlepkových obědů ve školní jídelně.

Děti, které jsou na nízkobílkovinné dietě a trpí metabolickým onemocněním, přispívá pojišťovna až 12000,- na nákup vhodných potravin a doplňků. Rodiče navíc mohou zažádat o příspěvek na pravidelné pohybové aktivity. Všeobecná zdravotní pojišťovna dětem přispívá 500,- na kroužky nebo také na plavání kojenců.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra

Také zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra přispívá dětem na pohybové a volnočasové aktivity, a to až 1500,- ročně. Novorozencům a kojencům pak pojišťovna dále přispívá rovněž částkou 1500,- na pořízení teploměrů, odsávaček, chůvičky, kojenecké váhy nebo odsávačky mateřského mléka a také na monitory dechu.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Všem dětem až do věku sedmnácti let přispívá česká průmyslová pojišťovna až 1500,- na vybraná nepovinná očkování. Tato pojišťovna toho ale nabízí mnohem více, kromě jiného také příspěvek na letní tábory ve výši 1500,-, dále pak 500,- na školní lyžařský výcvik či školu v přírodě.

1000,- pak rodiče dětí mohou dostat od pojišťovny jako příspěvek na plavecké kurzy. Ve stejné výši se pak pohybuje příspěvek na rovnátka či speciální vyšetření zraku. Pro nejmenší děti do dvou let věku je pak určen příspěvek ve výši 500,- na důležité pomůcky, jako jsou odsávačky hlenů, pudry a mastičky na opruzeniny nebo dětské oleje a krémy.

Oborová zdravotní pojišťovna

Oborová zdravotní pojišťovna už tolik štědrá není, ale z příspěvků se dá čerpat například 1000,- na sportovní aktivity. Pojišťovna má však své podmínky, děti musí mít absolvovanou preventivní prohlídku u pediatra v uplynulých dvou letech a rodiče musí padesát procent z celkové ceny kroužku nebo nákladů na pohybové aktivity platit sami. Rodiče novorozenců mají navíc nárok na poukaz ve výši 1500,- na kurzy plavání a cvičení s novorozenci.

Revírní bratrská pojišťovna

Revírní bratrská pojišťovna má velmi pestrou nabídku příspěvků. Dětem od tří do šestnácti let přispívá částkou 1500,- na letní tábory, prázdninové pobyty a příměstské tábory. Všechny děti do osmnácti let mají také nárok na příspěvek až 10000,- celkem na rovnátka.

Částkou 10000,- pojišťovna přispívá rodičům rovněž na ozdravné pobyty v horách, u moře nebo v lázních, stejně tak mohou příspěvek v této výši čerpat rodiče dětí s celiakií a nízkobílkovinnou dietou.

Vojenská zdravotní pojišťovna

Klienti vojenské zdravotní pojišťovny mohou pro své děti žádat příspěvek ve výši 500,- na dentální hygienu, dioptrické brýle či rovnátka. Rodiče novorozenců se pak dočkají dárku v podobě balíčku, ve kterém jsou potřeby pro miminko, jako je dětské body, tepláky, dudlík anebo bezpečnostní reflexní prvky včetně zajímavého edukačního pořadu První pomoc dětem.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Poslední naší pojišťovnou je zaměstnanecká pojišťovna Škoda. Pojišťovna aktivně realizuje vyšetření na oční vady v mateřských školách. 700,- pojišťovna přispívá na dentální hygienu u dětí a až 4000,- na pořízení rovnátek. Na kroužky, dětské tábory, pohybové aktivity nebo pomůcky, které fungují jako prevence úrazů, přispívá pojišťovna 700,-.

Více informací o tom, jak se dá zažádat o příspěvky a veškeré souhrnné informace o čerpání příspěvků vám poskytne vždy konkrétní zdravotní pojišťovna na webových stránkách či na pobočkách.

Zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *