Ruská ekonomika rostla pomaleji, než se očekávalo

11. 8. 2011 15:20

Ruská ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí pomaleji, než se očekávalo. Statistický úřad země ve čtvrtek informoval, že hrubý domácí produkt (HDP) vzrostl ve druhém čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loňska o 3,4%. Ministerstvo hospodářství na konci července ve své prognóze uvádělo, že ruská ekonomika posílí v období dubna až…

… června o 3,7%. Z údajů vyplývá, že zotavování ruské ekonomiky se zpomaluje, protože HDP vzrostl během prvního čtvrtletí o 4,1%.

"Kvůli poklesu cen ropy, zhoršenému přístupu na kapitálové trhy a revizi růstu rozvinutých a rychle rostoucích ekonomik jsme snížili naše očekávání růstu ruské ekonomiky. Snížili jsme prognózu růstu HDP Ruska v tomto roce na 3,7% z původní úrovně 4,5%," uvádějí analytici banky JP Morgan. Analytici oslovení v průzkumu agentury Reuters koncem července odhadli růst ruské ekonomiky v tomto roce na úrovni 4,3%.
Jedna odpověď na “Ruská ekonomika rostla pomaleji, než se očekávalo”

  1. Datok

    Dub 3rd, 2014

    Netty | 10.4.2013 v 21:33 | Je1 mysledm,že doufat v to,že to neudbe hit je naivned. Všecko je dředv nebo později objevene9 mf3dnedmi časopisy a považove1no za trendy . Koneckonců i ty alternativned styly.. ale kdo chce, ten origine1lned bude, vždycky se de1 bfdt origine1lned.

Komentujte