Nevyznáte se ve výplatní pásce? Poradíme vám

Jste zaměstnanci? Potom každý měsíc dostáváte nejenom výplatu, ale dostáváte také výplatní pásku. Dokument, na kterém jsou uvedeny všechny potřebné informace, které se týkají vaší mzdy. Jak se v ní vyznat? Jednotlivé dny Tyto údaje mohou být pro někoho celkem matoucí. Celý článek Nevyznáte se ve výplatní pásce? Poradíme vám

Daňové ráje v roce 2018: Ano, nebo ne?

Slovní spojení daňové ráje bylo pro mnohé podnikatele magické. Především před třemi, čtyřmi lety využívalo výhod nejrůznějších zemí s minimálním daněním mnoho subjektů. V současnosti není problém čerpat výhody tohoto typu podnikání také, nicméně začínají se prosazovat státy, o nichž by to Celý článek Daňové ráje v roce 2018: Ano, nebo ne?

Smlouvy po telefonu? Minulost

Možností, jak uzavřít smlouvu, je hned několik. Když bychom se měli podívat do minulosti, tak musíme jasně říci, že existovaly tři formy: Osobně Prostřednictvím elektronické komunikace Telefonicky Na možnost poslední se zaměříme. To proto, že smlouvy po telefonu již uzavřít Celý článek Smlouvy po telefonu? Minulost

Kdy vám zaměstnavatel může zrušit dovolenou? A kdy vám ji může určit?

Dovolená v práci je něco, na co se většina lidí zcela pochopitelně těší. Jsou ale i případy, kdy vše nedopadne dle vašich představ. Zaměstnavatel má totiž právo vám do dovolené i mluvit. Podívejte se, jaké jsou nejčastější situace. Zrušení dovolené Ano, Celý článek Kdy vám zaměstnavatel může zrušit dovolenou? A kdy vám ji může určit?

Co je potřebné k vyplacení daňového bonusu?

Placení daní je dnes povinné. Nutno ale říci, že díky paušálním výdajům, nebo díky různým daňovým slevám může dojít k tomu, že daň vyjde nulová, nebo dokonce záporná. V takovém případě je pozitivum nejenom to, že ji není nutné platit. Nezapomínejme také Celý článek Co je potřebné k vyplacení daňového bonusu?